Author Topic: Cuvant inainte  (Read 1872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Clyo

• Roacker satanist
  • SCBv co-Founder
  • Scuterist
Cuvant inainte
« on: February 01, 2009, 05:40:12 AM »
Salutare camarazi pe doua roti. Suntem sase pasionati de plimbari si mai ales de plimbari pe doua roti.
Avem un forum, adica acesta si mai avem un club in curs de legalizare. Pe forum poate intra oricine, poate sa dea cu  parerea oricat vrea, in limita bunului simt. Asteptam membri noi cat mai multi ( cum zic semenii nostri mai putin  inteligenti - fara numar, fara numar ). Insa pentru a intra in club va trebui sa ne "demonstrati" ca "meritati". In  ce consta aceasta demonstratie? Pai e simplu : trebuie sa fiti in regula cu actele ( inregistrare, asigurare, curs  de legislatie), trebuie sa lasati figurile lui Rossi acasa sau sa le folositi cand sunteti singuri si sa stiti sa  acordati respect, atat  participantilor la trafic, cat si voua insiva. De ce cerem bun simt? Fondatorii acestui club  urmaresc schimbarea mentalitatii populatiei. De ce? Cum vede populatia un scuterist? Intrati pe orice forum moto din tara asta, pe orice forum auto din tara asta si o sa vedeti cat de mult suntem injurati. Noi vrem sa schimbam lucrul  acesta, vrem sa demonstram ca scuteristii nu sunt acele ciori care defileaza prin oras la bustul gol si fara casti  in cap, care nu au nici cea mai mica idee despre codul rutier. De ce sa intrati in club? Pai hai sa vedem...cred ca e mult mai placut sa faceti o plimbare organizata, decat de unii singuri, cred ca toti vreti sa participati la diferite activitati - avem cateva activitati planuite, dar nu vreau sa stric surpriza - si la diferite concursuri. Membrii clubului iau hotarari privind site-ul, plimbarile si activitatile clubului.Daca voi credeti ca meritati sa fiti membri SCBv, lasati cateva cuvinte despre voi aici. Noi va vom contacta.

P.S. Daca aveti un stil de "pilotat" agresiv, scutere neinmatriculate sau nu aveti mizeria aia de curs...nu va obositi degeaba , nu aveti ce cauta in club.

Asfalt uscat!
« Last Edit: May 06, 2011, 11:17:13 PM by anothergxg »